Minecraft Mod

Minecraft Forge Nedir? Nasıl Yüklenir?

Minecraft Forge Nedir? Nasıl Yüklenir? Bu yazımızda Minecraft oyununun çok sevilen ve indirilen modlarından olan Forge’a yakından bakacağız. Minecraft Forge Nedir, Minecraft Forge Nasıl Yüklenir, Minecraft Forge indirme linki gibi birçok konuda detaylı içeriği sizlere sağlayacağız. Bu yazımızdaki Minecraft Forge, 1.16 ve 1.16.1 sürümleri için uyumludur.

Minecraft Forge Nedir?

 

Minecraft Forge Nedir? Nasıl Yüklenir?

Minecraft Forge, Minecraft 1.16 / 1.16.1 versiyonları için geliştirilmiş, oyuna özel olan modları geliştirmek ve başlatmak için en iyi uygulama programlama arayüzüdür(API’dir). Birçok Minecraft mod geliştiricisi, yaptıkları yeni modları veya kaynak paketlerini bu modu baz alarak geliştirir. Minecraft Forge modunu bu kadar popüler hale getiren sebepler ise kurulum kolaylığı ve aynı anda birçok modun çalışabilmesine olanak sağlaması. Fakat her geliştiricide olduğu gibi bazı durumlarda çakışmalar oluşabiliyor. Bu durum da yine Minecraft Forge üzerinde yapılabilecek yeni geliştirme ve yapılandırmalar ile çözüme kavuşturulabilir. Geliştirilen modların, yeni Minecraft sürümlerine yüklemenin zorluğu nedeniyle, tüm yeni sürümlerde yeni Minecraft Forge yükleyicisi oluşturulur.

Minecraft Forge Görseller

 

Minecraft Forge İndir

 

Aşağıdaki verilen tüm dosyalar Minecraft 1.16 ve 1.16.1 sürümleri ile uyumludur. Bu iki versiyonun dışında bir Minecraft sürümüne sahipseniz mod çalışmaz veya doğru olarak kurulamaz.

Minecraft Forge Yükleyici İndir

Minecraft Forge Başlatıcı İndir

Minecraft Forge MDK İndir

Minecraft Forge Kaynakları İndir

Minecraft Forge Universal İndir

Minecraft Forge Nasıl Kurulur?

 

Minecraft Forge Nedir? Nasıl Yüklenir?

Minecraft Forge yüklemek için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

  • Yukarıdaki verilen linklerden dosyaları indirin.
  • Java programı ile dosyaları çalıştırın.
  • Gelen ekranda “Tamam” seçeneğine tıklayın.
  • Eğer işlem başarı ile tamamlanır ise bildiri gelecektir.
  • Daha sonra Başlatıcı’yı çalıştırın.
  • Ayarlara gidip oyun versiyonunu “used version” ayarından “forge” şekline getiri.

Minecraft Forge Mod Yükleme

 

Minecraft oyunumuza forge modunu yükledik. Peki bu moda ek olarak Minecraft Forge mod yüklemeyi nasıl yapacağız? Minecraft Forge mod yükleme için şu adımları takip edin:

  • Oyununuza eklemek istediğiniz modu indirin.
  • İndirdiğiniz dosyaları “C: \ Users \ USERNAME \ AppData \ Roaming \ .minecraft \ mods” dizini içerisine atın. Dizine direkt gitmek için Windows+R kombinasyonu ile gelen ekrana %appdata% yazabilirsiniz.
  • Oyunu çalıştırın, istediğiniz mod yüklenmiş olacaktır.

Bu yazımızda Minecraft Forge Nedir, Minecraft Nasıl Yüklenir sorularına detaylıca yanıt verdik. Farklı versiyonlar için de Minecraft Forge Nedir, Nasıl Yüklenir hakkında bilgi vereceğiz.

Lütfen haberdar edilecek yorumları ekleyin Minecraft Forge Nedir? Nasıl Yüklenir? Minecraft güncellemeler. Yorum yaptıktan sonra Minecraft Forge Nedir? Nasıl Yüklenir? free download & posta adresinize güncellemeler!

Minecraft Forge Nedir? Nasıl Yüklenir? Minecraft oyun bilgilerini keşfedin ve size gönderdiğimiz bağlantılar aracılığıyla sürüm bilgilerini indirin.

Minecraftc.com'daki tüm gönderiler satın almadan önce test edilmek içindir.
Tam ayrıntılı bilgileri keşfedin ve bulun Minecraft Forge Nedir? Nasıl Yüklenir? yazılım güncellemeleri.
minecraftc.com Minecraft oyununda lider bilgi platformudur ve paylaşılan tüm bilgiler ticari amaçlarla kullanılmamaktadır..
Daha fazla Minecraft modu için lütfen aşağıya bakın. Web sitemizde birçok Minecraft modu var.

Minecraft Mod İndirme Bağlantısı Otomatik Olarak E-postanıza Gönderilecektir. Belirtilen Süre Dolmadan Yorum Yapan Kullanıcılara İndirme Bağlantısı Gönderilmeyecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com