Minecraft

Minecraft Nedir? Nasıl Oynanır?

Minecraft Nedir? Nasıl Oynanır? Uzun zamandır en çok oynanan oyunlardan biri olan Minecraft, Mojang şirketinin en başarılı oyunlarından biridir. Sadece bir yaş grubuna değil, bütün yaş gruplarına hitap eden bir oyun olduğundan dolayı çok fazla oynanmaktadır. İlk çıktığı zaman eleştirili gözlerle bakılsa da daha sonradan güzel bir oyun olduğu keşfedilmiştir. İyi bir sistem gereksinimi istemediğinden dolayı herkesin ortaklaşa oynadığı oyunlardan biridir.

Minecraft Nedir?

Minecraft Nedir? Nasıl Oynanır? Basit bir şekilde anlatmak gerekirse hayatta kalma tarzında oyunlardan biridir. 2009 yılında halka açık olarak sunulmasının yanında zaman içinde yeni sürümler ile kendini sürekli olarak güncellemiştir. Güncellemeler bazılarının hoşuna giderken bazılarının hoşuna gitmemiştir. Hatta bu durum oyunu bırakmaya kadar gelmiştir. Yaklaşık 12 yıllık serüveninde birçok kullanıcısı olan Minecraft, sadece tek oyunculu olarak değil çok oyunculu bir şekilde de oynanmaktadır. Çok oyunculu sunucularda isterseniz arkadaşlarınızla hayatta kalma oynayabilirsiniz, isterseniz birbirinden değişik modlar ile eğlenebilirsiniz. Mod çeşitleri oyunun bir diğer dikkat çeken özelliğidir. Oynanabilecek çok fazla dışarıdan yükleme modu olduğu için birçok kişi bu duruma hayrandır. Fakat genel olarak kitlesi hayatta kalma ve oyunu bitirmek için oynamaktadır.

Minecraft Nasıl Yüklenir?

Minecraft oyunu kolay ulaşılabilir ve birçok platformdan satın alınabilir. Oyun orijinal sürüm halinde belli bir ücret karşılığı satılmaktadır. Ancak oyun korsan olarak da yüklenebilmektedir. Korsan oyun içeriği orijinal oyun içeriğinden farklı bir şekilde yüklenir. Bu sebeple birçok kullanıcı orijinal oyunu satın almaktadır. Minecraft yasıl yüklenir sorusu Minecraft meraklıları için merak konusudur. Orijinal Minecraft oyunu nasıl yüklenir ve oyun yükleme aşamalarını şu şekilde sıralanabilir:

  • Oyunu lisanslı platformlardan ücreti karşılığında satın alın.
  • Oyunu satın aldıktan sonra yükleyin ve oyunun kurulumunu gerçekleştirin.
  • Giriş ekranı üzerinde mail ve şifre ile birlikte giriş işlemlerini sağlayın.
  • Karşınıza sürüm seçme ekranı çıkacaktır. Burada da sürüm seçme işlemini tamamlayın.
  • Play sekmesinden oyunu açın, Single player seçeneğini seçtikten sonra da New World butonuna tıklayın.
  • Yeni dünyanıza bir isim verdikten sonra artık oyunu oynamaya hazırsınız.

Minecraft Nasıl Oynanır 2021?

Minecraft Nedir? Nasıl Oynanır?

Minecraft Nedir? Nasıl Oynanır?

Orjinal sürüm ve korsan sürüm olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Orjinal sürüm yaklaşık 200 TL civarında bir fiyata sahip olduğundan dolayı çoğu kişi doğrudan korsan sürümü tavsiye eder. Korsan sürümde oyunu oynamak için şırasıyla şu adımlar gereklidir:

-> İlk olarak oyunu indirin.
-> Oyun indikten sonra üstüne tıklayın ve çalıştırın. Kurulum işlemi başlayacaktır.
-> Kurulum işlemi bittikten sonra karşınıza “Kullanıcı Adı” kısmı gelecektir. İstediğiniz bir kullanıcı adın seçin.
-> Kullanıcı adı seçiminden sonra büyük ihtimalle sol ya da sağ altta oyun sürümü bulunacaktır. Oynamak istediğiniz oyun sürümünü seçin ve “Oyna” butonuna basın.
-> Oyun açıldıktan sonra ise “Tek Oyunculu” butonuna tıklayın ve istediğiniz dünya türünü seçin. (Yaratıcı veya Hayatta kalma)
-> Seçtikten sonra dünyanın yüklenmesini bekleyin. Yüklendikten sonra artık Minecraft oynayabilirsiniz.

Orjinal sürümü oynamak için ise satın aldıktan sonra şu adımların yapılması gerekir:

-> Yükleme işlemini tamamlayın ve oyunu kurun
-> Karşınıza giriş ekranı çıkacaktır. Satın aldığınız hesabın gmaili ve belirlediğiniz şifre ile giriş yapın.
-> Giriş aşaması da tamamlandıktan sonra istediğiniz sürümü seçebilirsiniz.
-> Sürüm seçme işlemi tamamlandıktan sonra “Play” butonuna basın ve oyunun açılmasını bekleyin.
-> Açıldıktan sonra kolay bir şekilde “Singleplayer” butonuna basın. Böylece karşınıza sağ altta “New World” butonu çıkacaktır. Butona tıklayın.
-> Tıkladıktan sonra dünyanıza bir isim verin ve başlatın. Kısa süre yüklenmesini bekledikten sonra artık oynamaya hazır bir durumda olacaksınızdır.

İlk Gece Nasıl Hayatta Kalınır?

İlk Gece Nasıl Hayatta Kalınır?

Minecraft Nedir? Nasıl Oynanır? Minecraft Dünyasında gözünüzü açtığınız anda hiçbir eşyanız olmadan herhangi bir yerde rastgele bir şekilde doğarsınız. İlk olarak doğduğunuz yere göz atmanız gerekir. Etrafınızda size yardımcı olabilecek etkenlere göz atın. Daha sonradan gece olmadan önce bir ev yapmanız gerekir. Çok büyük ve detaylı bir ev olmasına gerek yok. Mağara içine, Toprak altına veya direkt olarak yeryüzüne olmak üzere birçok basit şekilde ev yapabilirsiniz. Maksat gece çıkacak olan canavarlardan korunmaktır.

En yakınınızda bulunan ağactan odun kesmeye başlayın. Yeteri kadar kestiğinizi düşündüğünüz zaman bir çalışma masası oluşturun böylece tahta kazma yapabilirsiniz. Tahta kazma yaptıktan sonra ise yere doğru veya gördüğünüz taş blokları kırarak elde edin. Elde ettiğiniz bloklar ile bir adet taş kılıç, taş balta ve taş kazma yapın. Bunları yaparken zaman geçeceğinden dolayı gece olmasına az kalmıştır. Hafif bir şekilde çevrenize açılın ve koyun aramaya başlayın. Koyun bulduğunuz zaman öldürün.

Üstünden düşen yün ve eti alın. 3 Adet koyun öldürmeniz yatak yapımı için yeterli olacaktır. Daha sonra güvenli bulduğunuz bir yerde istediğiniz ev türünü inşa ederek kendinizi koruma altına alın. Korumaya aldıktan sonra son olarak çalışma masasından yatak üretin. Yatağı güzel bir yere koyduktan sonra üstüne tıklayarak uykuya dalın. Uyuduktan saniyeler sonra kalktığınızda sabah olacaktır ve ilk geceyi başarılı bir şekilde atlatmış olacaksınızdır.

Minecraft 1.16.4 optifine indir,

Lütfen haberdar edilecek yorumları ekleyin Minecraft Nedir? Nasıl Oynanır? Minecraft güncellemeler. Yorum yaptıktan sonra Minecraft Nedir? Nasıl Oynanır? free download & posta adresinize güncellemeler!

Minecraft Nedir? Nasıl Oynanır? Minecraft oyun bilgilerini keşfedin ve size gönderdiğimiz bağlantılar aracılığıyla sürüm bilgilerini indirin.

Minecraftc.com'daki tüm gönderiler satın almadan önce test edilmek içindir.
Tam ayrıntılı bilgileri keşfedin ve bulun Minecraft Nedir? Nasıl Oynanır? yazılım güncellemeleri.
minecraftc.com Minecraft oyununda lider bilgi platformudur ve paylaşılan tüm bilgiler ticari amaçlarla kullanılmamaktadır..
Daha fazla Minecraft modu için lütfen aşağıya bakın. Web sitemizde birçok Minecraft modu var.

Minecraft Mod İndirme Bağlantısı Otomatik Olarak E-postanıza Gönderilecektir. Belirtilen Süre Dolmadan Yorum Yapan Kullanıcılara İndirme Bağlantısı Gönderilmeyecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com